Stracił prawo jazdy, które miał dopiero od roku - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Iławie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Stracił prawo jazdy, które miał dopiero od roku

Groźba wysokiej grzywny, utraty prawa jazdy, ograniczenia lub pozbawienia wolności, a przede wszystkim ryzyko utraty zdrowia lub życia - to dla niektórych wciąż za mało, by zniechęcić ich do nieodpowiedzialnych zachowań za kierownicą. Policjanci wobec osób rażąco łamiących przepisy ruchu drogowego i swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem stwarzają realne zagrożenie dla innych użytkowników dróg, nie mają taryfy ulgowej.

Wczoraj kilka minut po 21:00 policjanci iławskiego ruchu drogowego pracowali na miejscu zdarzenia drogowego. Policjanci wstępnie ustalili, że 27 – latek kierujący fordem  nie ustąpił pierwszeństwa kierującemu citroenem w wyniku czego doprowadził do zderzenia między pojazdami. W następstwie zderzenia citroen uderzył  w prawidłowo jadącą skodę.  Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało. W trakcie czynności okazało się, że 27 – latek ma prawo jazdy dopiero rok i 3 miesiące. Funkcjonariusze zatrzymali dokument mieszkańcowi Iławy.

Teraz funkcjonariusze będą wyjaśniać dokładne okoliczności zdarzenia.

Przypominamy!

Wobec kierowcy, który w okresie 2 lat od dnia wydania mu po raz pierwszy prawa jazdy, popełni dwa wykroczenia przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji, starosta wydaje decyzję administracyjną o skierowaniu kierowcy na kurs reedukacyjny w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz badanie psychologiczne w zakresie psychologii transportu. Starosta wydaje decyzję administracyjną o zatrzymaniu prawa jazdy osoby, która nie przedstawiła w wymaganym terminie zaświadczenia o ukończeniu kursu reedukacyjnego.

Starosta wydaje decyzję administracyjną o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami w przypadku popełnienia w okresie próbnym trzech wykroczeń przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji lub jednego przestępstwa przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji.

(źródło: Ustawa z dnia 5 stycznia 2011 r. o kierujących pojazdami)