Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Posiadał narkotyki. Teraz będzie tłumaczył się przed sądem

Kara do 3 lat pozbawienia wolności grozi 19 – latkowi. Mężczyzna posiadał przy sobie narkotyki kiedy to został zatrzymany przez iławskich dzielnicowych. Teraz młody mieszkaniec Iławy będzie tłumaczył się przed sądem.

Iławscy dzielnicowi podczas obchodu rejonu służbowego zauważyli znanego im 19 – latka. Dzielnicowi znając dobrze mieszkańców swojego rejonu oraz posiadając wiedzę, która wykorzystywana jest do zwalczania przestępczości podejrzewali, że mężczyzna może posiadać przy sobie środki odurzające. Młody mieszkaniec Iławy na widok radiowozu zaczął się dziwnie zachowywać. Policjanci wylegitymowali 19 – latka oraz sprawdzili w policyjnych systemach. W trakcie czynności przypuszczenia policjantów potwierdziły się. Mężczyzna miał zawiniątko z zawartością suszu roślinnego. Policjanci zatrzymali mieszkańca Iławy a susz zbadali narkotestem. Okazało się, że była to marihuana. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutu 19 – latkowi, do którego się przyznał.

W myśl Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii art. 62. 1. Mówi, że „Kto, wbrew przepisom ustawy, posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3”.