Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymali poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości

Policjanci z powiatu iławskiego zatrzymali kolejnych poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości. Pierwszy z mężczyzn został zatrzymany w miejscu przebywania drugi kiedy szedł jedną z ulic w Iławie. Natomiast trzeci gdy przyszedł do Prokuratury Rejonowej w Iławie.

Iławski dzielnicowy st. asp. Dominik Siestrzewitowski wsplnie z mł. asp. Danielem Bonisławskim podczas wykonywania swoich codziennych obowiązków  pojechali ustalić miejsce przebywania jednego z poszukiwanych z powiatu ostródzkiego. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna może przebywać na terenie naszego miasta.  34 – latek szukany był przez sąd na podstawie zarządzenia ustalenia miejsca pobytu i osadzenia w zakładzie karnym za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości.  Policjanci w celu ustalenie miejsca przebywania 34 - latka sprawdzali wcześniej różne adresy, pod którymi mógł przebywać mężczyzna. W trakcie czynności okazało się,  że mężczyzna powinien teraz przebywać w jednym z mieszkań w Iławie. Funkcjonariusze natychmiast pojechali pod wskazany adres. 34 – latek tym razem był w ustalonym miejscu. Policjanci zatrzymali mieszkańca powiatu ostródzkiego i odkonwojowali do zakładu karnego gdzie spędzi najbliższe 3 miesiące.

Kolejnego poszukiwanego zatrzymał dzielnicowy w czasie wolnym od służby. Asp. Rafał Żurawski znając dobrze listę osób poszukiwanych kiedy szedł jedną z ulic w Iławie zauważył znanego mu 34 - latka. Policjant wiedział, że mężczyzna szukany jest do ustalenia miejsca pobytu od 2012 roku. Funkcjonariusz wezwał na miejsce patrol  policj, który wylegitymował 34-latka. Policjanci potwierdzili przypuszczenia dzielnicowego. W trakcie czunności okazało się, że mężczyzna od wielu lat przebywa po za granicami naszego kraju i nie wiedział, że jest  poszukiwany. Zatrzymany przez niego 34 - latek poszukiwany był przez sąd w celu ustalenia miejsca pobytu do celów prawnych. Funkcjonariusze  sporządzili oświadczenie dotyczące miejsca przebywania mężczyzny.

Natomiast 32 - latek poszukiwany przez iławską prokuraturę sam stawił się kiedy zostal poinformowany, że jest szukany. Meżczyzna dowiedział się, że był poszukiwany do celów prawnych.  Policjanci przedstawili 32 - latkowi zarzuty kradzieży z włamaniem oraz przywłaszczenia. Funkcjonariusze sporządzili również oświadczenie dotyczące miejsca przebywania mężczyzny. Okazało się, że 32 - latek nie wiedział, że jest poszukiwany ponieważ także na codzień przebywa po za granicami naszego kraju.