Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci rozpoczęli cykl spotkań pn. "Bezpieczne Ferie 2018"

Ferie zimowe to czas zabawy i odpoczynku od nauki. Dlatego policjanci z powiatu iławskiego rozpoczęli cykl spotkań dotyczących bezpieczeństwa podczas ferii. Spotkania z dziećmi i młodzieżą szkolną przez najbliższe kilka dni to tylko część zaplanowanych szerokich działań policji.

Za kilka dni zabrzmi ostatni dzwonek i dzieci oraz młodzież z całego powiatu iławskiego rozpoczną upragnione ferie zimowe. Jednak, aby wszyscy bezpiecznie wrócili do szkół i przedszkoli policjanci rozpoczęli cykl spotkań z dziećmi i młodzieżą przypominając o zagrożeniach, które czyhają na nich podczas zabawy na śniegu i lodzie. Funkcjonariusze omawiają z dziećmi dlaczego zjeżdżanie na sankach, nartach ze wzniesień położnych w pobliżu akwenów lub dróg jest bardzo niebezpieczne. Jednocześnie informując, że wchodzenie i ślizgania się po lodzie naturalnych akwenów oraz ślizganie się na ulicach gdzie istnieje niebezpieczeństwo wpadnięcia pod nadjeżdżające pojazdy jest zabronione. Policjanci przypominają, że rzucanie zbitym śniegiem lub śnieżką z kamieniem, może wyrządzić komuś krzywdę. Niebezpieczne jest również rzucanie śnieżkami w jadące samochody. Śniegowa kula może wybić szybę lub przestraszyć kierowcę, który w następstwie może wykonać niewłaściwy manewr i spowodować wypadek.

Funkcjonariusze podczas spotkań omawiają,  jak należy zachowywać się podczas pobytu w domu i poza nim bez opieki rodziców. Informując dzieci, o tym, że nie wolno przyjmować od obcych jakichkolwiek prezentów i słodyczy, oddalać się z obcym z miejsca zabaw czy wsiadać do pojazdów kierowanych przez nieznajomych. Policjanci przypominają dzieciom, aby podczas nieobecności rodziców w domu nikomu nie otwierały drzwi bez porozumienia się z rodzicami.

Ferie zimowe to przede wszystkim czas radości, wolności i swawoli.  Aby minęły one szczęśliwie i bez przykrych „niespodzianek” rodzice oraz opiekunowie muszą również zadbać o bezpieczeństwo swoich dzieci.

Co ważne nasze działania nie kończą się wraz z ostatnim dzwonkiem w szkole. Policjanci także przez całe ferie jak i wakacje będą dbać o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży.