Policjanci podsumowali minione 72 godziny - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Iławie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci podsumowali minione 72 godziny

W miniony weekend policjanci wzywani byli 108 razy, w tym 19 razy do interwencji związanych z domowymi awanturami. W tym czasie na drogach naszego powiatu odnotowano 33 interwencji związanych z ruchem drogowym. Funkcjonariusze zatrzymali również trzech kierujących w stanie nietrzeźwości.

Policjanci z powiatu iławskiego w miniony weekend przeprowadzili 108  interwencji. Były to interwencje domowe, których było 19 a jeden z awanturników noc spędził w policyjnym areszcie. Mundurowi w jednej rodzinie wdrożyli również procedurę Niebieskiej karty. Funkcjonariusze przeprowadzili 33 interwencji  związanych z ruchem drogowym. Policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych kierujących, w tym jeden z nich spowodował kolizję.  56 – latek kierując vw zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył czołowo w volvo. W trakcie czynności policjanci ustalili, że kierujący vw kilka minut wcześniej wjeżdżając na wiadukt uderzył w jadące prawidłowo audi. Funkcjonariusze sprawdzili dokumenty mężczyzny oraz pojazdu.  Policjanci skontrolowali również trzeźwość 56 – latka. Okazało się, że  mieszkaniec powiatu iławskiego postanowił kierować samochodem mając 2 promile alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali 56 – latkowi prawo jazdy. 

Funkcjonariusze podczas minionego weekendu także wielokrotnie reagowali na zgłoszenia związane z pijanymi, leżącymi osobami. Mężczyźni odnajdywani byli w okolicach sklepów, na klatkach schodowych oraz przy głównych ulicach. Żaden z ich nie był w stanie poruszać się o własnych siłach.  Policjanci w obawie o ich życie i zdrowie, ponieważ obecna pora roku to czas kiedy szybko zapada zmrok a temperatura w nocy jest w okolicy już w okolicy 0, przekazywali ich pod opiekę najbliższych lub doprowadzali do jednostki.  Mężczyźni nie unikną jednak  odpowiedzialności za popełnione wykroczenia.