Dzielnicowi zatrzymali poszukiwanych przez sąd - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Iławie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowi zatrzymali poszukiwanych przez sąd

Osoby, które popełniły przestępstwo lub wykroczenie, zawsze muszą się liczyć z konsekwencjami. O tym właśnie przekonało się dwóch mężczyzn. Pierwszy z nich poszukiwany był do osadzenia w zakładzie karnym za znęcanie się nad najbliższymi, drugi nie opłacił grzywny.

Sprawdzenie adresu zamieszkania, rozmowy z sąsiadami, rodziną oraz znajomym  - tak m.in. wyglądają  prowadzone przez policjantów poszukiwania osób,  które ukrywają się przed wymiarem sprawiedliwości. Bardzo często w działaniach tych przydaje się znajomość terenu i  mieszkańców  przez dzielnicowych, którzy zgodnie z założeniami programu „Dzielnicowy bliżej nas”  pracują wśród ludzi w swoim rejonie,  aby lepiej poznać lokalne problemy. Policjanci dzielnicowi przed każdą służbą zapoznają się z wizerunkami osób poszukiwanych.

To właśnie iławscy dzielnicowi st. asp. Dominik Siestrzewitowski z mł. asp. Danielem Bonisławskim podczas wykonywania swoich codziennych obowiązków ustalili  miejsce przebywania 23 – latka. Mężczyzna szukany był przez sąd na podstawie zarządzenia ustalenia miejsca pobytu i osadzenia w zakładzie karnym za znęcanie się nad rodziną. Dzielnicowi w celu ustalenie miejsca przebywania 23-latka sprawdzali wcześniej różne adresy, pod którymi mógł przebywać mężczyzna, rozpytywali rodzinę oraz znajomych. Okazało się, że mieszkaniec Iławy może być w pracy. Policjanci pojechali pod wskazany adres gdzie potwierdzili uzyskaną informację. 23 – latek zdziwiony widokiem policjantów powiedział, że nie wiedział, iż jest poszukiwany. Mężczyzna szukany był za znęcanie się nad najbliższymi. 23 –latek został zatrzymany i przewieziony do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe 4 miesiące.

Kolejnego poszukiwanego zatrzymał również dzielnicowy tym razem w Suszu. Jak przystało na dzielnicowego, funkcjonariusz dobrze znał listę osób poszukiwanych w swoim rejonie. Zatrzymany przez niego 25-latek poszukiwany był przez Sąd Rejonowy w Iławie na podstawie ustalenia miejsca pobytu i osadzenia w zakładzie karnym. Miał do odbycia karę 2 dni pozbawienia wolności za nieopłaconą grzywnę. Po uiszczeniu zaległości mężczyzna został zwolniony.