Iławscy policjanci podsumowali minione 72 godziny - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Iławie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Iławscy policjanci podsumowali minione 72 godziny

W miniony weekend policjanci byli wzywani 129 razy w tym 17 interwencji związanych było z domowymi awanturami a 29 z ruchem drogowym. Funkcjonariusze zatrzymali kolejnych kierujących pod wpływem alkoholu oraz dwóch poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości. Policjanci powiatu iławskiego przeprowadzili również policyjne działania „Listopadowy weekend”.

Funkcjonariusze z powiatu iławskiego w miniony weekend przeprowadzili 129  interwencji. W tym zatrzymali kolejnych nietrzeźwych kierujących. Minione 72 godziny były wytężonym czasem pracy nie tylko policjantów prewencji ale również funkcjonariuszy ruchu drogowego, wydziału kryminalnego oraz funkcjonariuszy komisariatów i posterunków policji. Policjanci podjęli 17 interwencji domowych, po których w dwóch rodzinach została wszczęta procedura Niebieskiej Karty. Funkcjonariusze zatrzymali również jedną osobę, która trafiła do policyjnego aresztu.

Policjanci na terenie powiatu iławskiego także wielokrotnie reagowali na zgłoszenia związane z ruchem drogowym a było ich 29. W trakcie minionego weekendu funkjconariusze pracowali na miejscu 15 zdarzeń drogowych w tym jednego wypadku. Do zdarzenia doszło wczoraj (12.11.2017 r.) kilka minut przed godziną 19:00 w gminie Susz.  Na miejscu policjanci wstępnie ustalili, że 35- letni kierujący samochodem osobowy ford nie dostosował prędkości do warunków ruchu i na łuku drogi  stracił panowanie nad pojazdem zjechał na prawe pobocze a następnie najechał na przydrożny słup energetyczny. W trakcie czynności okazało się, że 35 – letni kierujący ma 2,5 promila alkoholu w organizmie i nie posiada uprawnień do kierowania pojazdem ponieważ zostały mu one cofnięte. Funkcjonariusze ustalili, że pasażerowie byli również pod działaniem alkoholu. Cała trójka została przetransportowana do szpitali.

Kolejnego nietrzeźwego kierującego zatrzymali policjanci z Komisariatu Policji w Suszu. W trakcie kontroli drogowej funkcjonariusze sprawdzili dokumenty mężczyzny oraz jego stan trzeźwości. Po przeprowadzeniu badania trzeźwości okazało się, że 26–latek kierował autem mając prawie 0,7 promila  alkoholu w organizmie. Ponadto mężczyzna kierował nie posiadając uprawnień do jazdy samochodem. Policjanci zatrzymali mieszkańca gm. Susz a samochód przekazali osobie przez niego wskazanej. Po wykonaniu czynności 26 – latek został zwolniony.

Policjanci podczas minionego weekendu realizowali również działania pod nazwą „Listopadowy weekend”. Akcja ta została przeprowadzona w celu wyeliminowania negatywnych zachowań wśród kierowców. W trakcie prowadzonych działań policjanci  skontrolowali 244 samochody ujawniając 6 nietrzeźwych kierujących, którzy w najbliższym czasie ze swojego zachowania będą tłumaczyc się przed sądem. Natomiast 75 kierujących zostało ukaranych mandatami w tym 42 za przekroczenie dozwolonej prędkości. 28 osób policjanci pouczyli a na 6 kierujących sporządzili wniosek o ukaranie do sądu.

Funkcjonariusze podczas minionych 72 godzin podjęli także 17  interwencji domowych, po których jeden z awanturników noc spędził w policyjnym areszcie a w dwóch rodzinach policjanci wdrożyli procedurę Niebieskiej karty.

Mundurowi na terenie powiatu iławskiego zatrzymali również dwóch poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości. 39 – latek szukany był przez sąd na podstawie zarządzenia ustalenia miejsca pobytu i osadzenia w zakładzie karnym za znęcanie się nad najbliższymi. Policjanci w celu ustalenie miejsca przebywania mężczyzny sprawdzali różne adresy, pod którymi mógł przebywać, rozpytywali rodzinę oraz znajomych. W trakcie czynności okazało się,  że 39 - latek powinien teraz iść jedną z ulic w gminie Nowe Miasto Lubawskie. Funkcjonariusze natychmiast pojechali pod wskazany adres gdzie zatrzymali poszukiwanego mężczyznę. 39 – latek został odkonwojowany do zakładu karnego gdzie spędzi najbliższe 10 miesięcy.

Kolejnego poszukiwanego zatrzymali policjanci podczas kontroli drogowej. Funkcjonariusze zatrzymali opla i podczas czynności wylegitymowali kierującego oraz pasażera. Policjanci podejrzewali, że 22 – letni pasażer może być poszukiwany. Funkcjonariusze posiadane informacje potwierdzili w policyjnych systemach. Okazało się, że 22 – latek szukany był przez sąd celem odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 2 dni. Mężczyzna nie zapłacił nałożonej grzywny, wobec powyższego sąd zamienił ją na zastępczą karę pozbawienia wolności. 22 – latek został odkonwojowany do zakładu karnego.