Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Znęcał się nad matką. Prokurator zastosował policyjny dozór

Policyjny dozór oraz nakaz opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania – to środki zapobiegawcze zastosowane przez prokuratora wobec 54 -letniego mieszkańca Iławy, który znęcał się nad swoją matką.

Gdy funkcjonariusze pojechali na miejsce interwencji, okazało się, że 54 - latek znajdując się w stanie nietrzeźwości wszczął awanturę ze swoją matką. Mężczyzna wyzywał kobietę oraz groził jej pozbawieniem życia. Ta w obawie o swoje życie poprosiła  o pomoc policjantów. W związku z agresywnym zachowaniem, mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Badanie alkomatem wykazało, że mieszkaniec Iławy ma 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Policjanci ustalili, że 54 - latek od dłuższego czasu znęca się nad swoją matką, którą wyzywa, ośmiesza, krytykuje oraz grozi pozbawieniem życia. Funkcjonariusze wdrożyli w rodzinie procedurę „Niebieskiej Karty” i przyjęli zawiadomienie o przestępstwie. Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszał zarzuty.

W związku z powyższym prokurator zdecydował o zastosowaniu wobec 54 – latka środka zapobiegawczego w postaci policyjnego dozoru. Mężczyzna będzie musiał trzy razy w tygodniu stawiać się w Komendzie Powiatowej Policji w Iławie oraz  ma nakaz opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania.

Kodeks karny za fizyczne lub psychiczne znęcanie się nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności przewiduje karę pozbawienia wolności do 5 lat.