Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci podsumowali minione 72 godziny na terenie powiatu iławskiego

Zakłócenia porządku, awantury i kłótnie domowe oraz zdarzenia drogowe – to tylko niektóre ze zgłoszeń, na które reagowali policjanci podczas minionego weekendu. W tym czasie funkcjonariusze interweniowali 122 razy, z czego 22 zdarzenia stanowiły interwencje domowe natomiast 20 drogowe. Mundurowi zatrzymali również dwóch nietrzeźwych kierujących.

Policjanci z powiatu iławskiego w miniony weekend  interweniowali 122 razy. Był to wytężony czas pracy nie tylko policjantów prewencji ale również funkcjonariuszy ruchu drogowego, wydziału kryminalnego oraz funkcjonariuszy komisariatów i posterunków policji. Policjanci podjęli 22 interwencje domowe, po których w dwóch rodzinach została wszczęta procedura Niebieskiej Karty. Funkcjonariusze zatrzymali również  2 osoby, które trafiły do policyjnego aresztu.

Policjanci  także wielokrotnie reagowali na zgłoszenia związane z ruchem drogowym a było ich 20. Podczas minionego weekendu funkcjonariusze pracowali na miejscu 2 wypadków w tym jednego ze skutkiem śmiertelnym oraz  7 kolizji. Do pierwszego z nich doszło w sobotę kilka minut po godz. 11:00 w gminie Zalewo. Ze wstępnych ustaleń  policjantów wynika, że 37– latek kierujący motorem na łuku drogi przechodzącym w lewo z nieustalonych przyczyn zjechał na prawe pobocze i uderzył w przydrożne drzewo.  Przybyła na miejsce karetka pogotowia przetransportowała ciężko rannego kierującego jednośladem do szpitala. W trakcie czynności okazało się, że mieszkaniec gminy Zalewo nie posiada uprawnień do kierowania motorem.

Natomiast wczoraj tj. 10.09.2017 r. kilka minut przed godziną 16:00 w gminie Iława doszło do kolejnego wypadku drogowego z udziałem motocyklisty, tym razem tragicznego w skutkach. Według wstępnych ustaleń policji 25 – latek kierując motorem nie dostosował prędkości do warunków na drodze w wyniku czego zjechał na prawe pobocze, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo. 25 – latek helikopterem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego został przetransportowany do szpitala w Olsztynie jednak w wyniku poniesionych obrażeń zmarł.

Teraz policjanci będą szczegółowo wyjaśniać, co było przyczyną wypadków.

Funkcjonariusze podczas minionego weekendu zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących. Pierwszego z nich po zgłoszeniu przez świadka kiedy to jechał jedną z dróg w gminie Lubawa. Funkcjonariusze natychmiast pojechali w stroną, którą miała jechać opisywana honda. Policjanci zatrzymali wskazany pojazd do kontroli drogowej. W trakcie czynności ustalili, że kierującym hondą był 22 – latek. Policjanci sprawdzili dokumenty mężczyzny oraz jego stan trzeźwości. Okazało się, że mieszkaniec gminy Lubawa ma ponad promil  alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania samochodem a honda nie ma aktualnych badań technicznych i aktualnej polisy OC.  Samochód został odholowany na parking strzeżony a  22 – latek zwolniony po wykonaniu z nim czynności.

Kolejnego nietrzeźwego kierującego policjanci zatrzymali wczoraj kilka minut przed godz. 23:00. Iławscy funkcjonariusze  podczas wykonywani czynności służbowych zostali poinformowani przez  świadka o prawdopodobnie nietrzeźwym kierującym. Mężczyzna miał jechać mercedesem jedną z ulic w mieście.  Dzięki, krótkiej a zarazem dokładnej informacji od świadka skierowany na miejsce patrol zatrzymał 57 – latka. Policjanci sprawdzili dokumenty mężczyzny oraz jego stan trzeźwości.  Okazało się, że mieszkaniec powiatu działdowskiego postanowił pojeździć samochodem osobowym mając ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali prawo jazdy mężczyźnie a jego osadzili w policyjnej celi. 57 – latek po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty.  

Mężczyźni w najbliższym czasie ze swojego nieodpowiedzialnego zachowania będą tłumaczyć się przed sądem.

Policjanci w ciągu minionego weekendu zatrzymali również jedno prawo jazdy za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym. W trakcie czynności okazało się, że samochodem osobowym kia kierował 54 – latek. Mieszkaniec Malborka jechał w Chełmżycy 103 km/h. Za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości kierujący został ukarany mandatem i punktami karnymi. Zgodnie z obowiązującymi przepisami policjanci zatrzymali mu również prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące.

W tym czasie na terenie powiatu iławskiego miało miejsce również wiele imprez  kulturalnych jak i sportowych. Wszystkie imprezy odbyły się bez większych zakłóceń, ponieważ współpraca ze służbami porządkowymi organizatorów imprez pozwoliła szybko reagować na wszelkiego rodzaju nieprawidłowości.