Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci apelują. Zwolnijmy i przestrzegajmy przepisów ruchu drogowego

Lato w kalendarzu ale pogoda zmienna jest, trochę poświeci słońce a po chwili pada deszcz. Opady powodują, że na drogach jest ślisko a pogoda może wpłynąć na nasze samopoczucie i koncentrację. Dlatego zwiększmy ostrożność, zwolnijmy i przestrzegajmy przepisów ruchu drogowego. Trudne warunki na drodze w połączeniu z nadmierną prędkością to przyczyna kolejnego bardzo poważnie wyglądającego zdarzenia drogowego.

Oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o zdarzeniu drogowym. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce. Okazało się, że 25 – latka kierująca peugeotem nie zachowała należytej ostrożności oraz nie dostosowała prędkości do warunków ruchu w wyniku czego straciła panowanie nad pojazdem. Według wstępnych ustaleń policji, mieszkanka Susza rozpoczęła manewr wyprzedzania poprzedzającego ją pojazdu. Kiedy zorientowała się, że sama jest już wyprzedzana gwałtownie skręciła w prawo, aby wrócić na swój pas ruchu. W wyniku czego zjechała na prawe pobocze i po wcześniejszym dachowaniu zatrzymała się na polu. Na miejsce przybyła karetka pogotowia, która kobietę przetransportowała do szpitala w Iławie. Kierującej peugeotem na szczęście nic poważnego się nie stało. Kobieta była trzeźwa.

Przypominamy !                                                                      

Okres przejściowy kiedy jeszcze w kalendarzu lato a za oknem już jesień to czas kiedy zmniejsza się  widoczność i szybciej zapada zmrok a opady dodatkowo utrudnia jazdę wszystkim kierowcom. Padający deszcz powoduje, że nawierzchnia jest śliska co powoduje jednocześnie  zmniejszoną  przyczepności kół pojazdu podczas jazdy. W połączeniu z prędkością nie dostosowaną na warunków panujących na drodze może doprowadzić do niebezpiecznych sytuacji.