W iławskiej komendzie "polała się" krew - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Iławie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

W iławskiej komendzie "polała się" krew

Kilkunastu policjantów, pracowników cywilnych z iławskiej komendy a także osób chętnych włączyło się do akcji honorowego krwiodawstwa. Oddana krew, która jest najcenniejszym i niezastąpionym lekiem trafi do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie.

Wczoraj po raz kolejny w Komendzie Powiatowej Policji w Iławie przeprowadzona została akcja honorowego krwiodawstwa wśród policjantów, pracowników cywilnych i osób chętnych.

Krew, składniki krwi i produkty krwiopochodne należą do najczęściej stosowanych środków leczniczych. Policjanci na co dzień obsługujący zdarzenia, w wyniku których poszkodowani potrzebują do życia ten cenny środek leczniczy, rozumieją potrzebę honorowego krwiodawstwa i dlatego też chętnie włączyli się do akcji. Krew zebrana wczoraj trafi do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie ponieważ w wakacje  zwiększa się zapotrzebowanie na ten najcenniejszy i niezastąpiony lek. Dzieje się tak z powodu zwiększonej w tym czasie liczby wypadków podczas prac polowych w rolnictwie, czy wypadków komunikacyjnch. Chętnych do udziału w  dzisiejszej akcji było 16 w tym 15 oddało krew przekazując w ten sposób prawie 7 litrów tego najcenniejszego leku. 

Organizatorem akcji był klub Honorowych Dawców Krwi „Kropelka Życia”, który od  18 stycznia 2017 r. działa przy Komendzie Powiatowej Policji w Iławie. To dzięki ich wspólnemu zaangażowaniu, chęci przyłączenia się policjantów, a także współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie Oddział w Iławie doszło do kolejnej zbiórki tego cennego płynu.