Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymali poszukiwanych. Pierwszego w sklepie, drugi spacerował na mieście

O tym, że policjanci są czujni również po służbie, przekonał się 55-letni mieszkaniec gminy Zalewo. Mężczyzna nie stawił się do zakładu karnego, aby odbyć karę pozbawienia wolności za kradzieże z włamaniami. Zauważył go dzielnicowy iławskiej policji będąc na zakupach w jednym z lokalnych marketów. Następnego poszukiwanego zatrzymali policjanci z Zalewa kiedy to szedł jedną z ulic miasta. Poszukiwani mężczyźni trafili już do zakładu karnego.

Dzielnicowy z Iławy,  w czasie wolnym od służby będąc na zakupach w jednym z lokalnych marketów wśród kupujących zauważył znanego mu mężczyznę. Funkcjonariusz wiedział, że 55-latek był poszukiwany,  ponieważ codziennie podczas odprawy służbowej zapoznaje się z listą osób poszukiwanych. Dzielnicowy podszedł do mężczyzny  i poinformował go, że jest zatrzymany. Wezwał również na miejsce patrol policji, któremu przekazał zatrzymanego. 55-letni mężczyzna poszukiwany był na podstawie zarządzenia ustalenia miejsca pobytu i osadzenia w zakładzie karnym wydanym przez sąd, za kradzieże z włamaniami. Teraz najbliższy rok spędzi w zakładzie karnym.

Drugiego z poszukiwanych zatrzymali policjanci podczas patrolu miasta. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna  jest na terenie Zalewa. Policjanci pamiętając jego wizerunek z porannej odprawy oraz posiadając listę osób poszukiwanych przez sąd jadąc jedną z ulic miasta zauważyli poszukiwanego 51 – latka. Mężczyzna szukany był przez sąd do odbycia kary pozbawienia wolności  za znęcanie się nad rodziną. Mieszkaniec Zalewa został odkonwojowany do zakładu karnego gdzie spędzie najbliższe 6 miesięcy.