Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Sprzedawał narkotyki. Sąd zadecydował o dwumiesięcznym areszcie

Iławski sąd zdecydował o dwumiesięcznym aresztowaniu 24 – latka. Mężczyzna w celu osiągnięcia korzyści majątkowej udzielał środki odurzające. W trakcie dalszych czynności funkcjonariusze ustalili komu mieszkaniec Iławy sprzedawał narkotyki, były to również osoby małoletnie. Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii za udzielenie narkotyków w celu osiągnięcia korzyści majątkowej przewiduje karę od 3 lat pozbawienia wolności. Teraz za popełnione przestępstwa mężczyzna w najbliższym czasie będzie tłumaczył się przed sądem.

Iławscy policjanci ustalili, że jeden z mieszkańców Iławy może sprzedawać narkotyki. Funkcjonariusze pojechali do miejsca zamieszkania 24 – latka i zatrzymali mężczyznę. W trakcie czynności okazało się, że mieszkaniec Iławy posiada tabletki, które zostały zabezpieczone i  przesłane do laboratorium. Funkcjonariusze zatrzymali 24 - latka. W trakcie dalszych czynności policjanci ustalili, że mieszkaniec Iławy od ponad 3 lat w celu osiągnięcia korzyści majątkowej sprzedawał narkotyki. Policjanci przeprowadzili postępowanie, przesłuchali świadków. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutów mężczyźnie.  24 – latek usłyszał zarzuty udzielania narkotyków w celu osiągnięcia korzyści majątkowej w tym osobom małoletnim.

Na podstawie zgromadzonych materiałów, sąd zastosował wobec mieszkańca Iławy tymczasowy areszt. Mężczyzna najbliższe dwa miesiące spędzi w więzieniu.

Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii art. 59 mówi, że
1. „Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej, udziela innej osobie środka odurzającego lub substancji psychotropowej, ułatwia użycie albo nakłania do użycia takiego środka lub substancji, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.
2. Jeżeli sprawca czynu, o którym mowa w ust. 1, udziela środka odurzającego lub substancji psychotropowej małoletniemu, ułatwia użycie albo nakłania go do użycia takiego środka lub substancji, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.