Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Przywłaszczyli portfel i chcieli wypłacić pieniądze. Usłyszeli zarzuty

33 – latka wspólnie ze swoim byłym mężem przywłaszczyła znaleziony w sklepie portfel z zawartością dokumentów oraz karty do bankomatu. Następnie kobieta próbowała wypłacić pieniądze korzystając z karty. Transakcji jednak nie dokonała ponieważ karta została już zastrzeżona w banku przez pokrzywdzoną. Kodeks karny za usiłowanie kradzieży z włamanie, bo tak jest kwalifikowane posługiwanie się znalezioną kartą do bankomatu, przewiduje karę nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o przyłaszeniu portfela z zawartością dokumentów i karty do bankomatu. Funkcjonariusze ustalili, że pokrzywdzona prawdopodobnie w jednym z lokalnych sklepów zagubiła portfel z dokumentami oraz kartą do bankomatu. Policjanci przyjęli zawiadomienie oraz przesłuchali świadków. W trakcie prowadzonego postępowania okazało się, że przy pomocy skradzionej karty ktoś próbował wypłacić pieniądze z konta pokrzywdzonej. Do transakcji nie doszło ponieważ karta po zagubieniu została zastrzeżona w banku przez kobietę. Policjanci podczas dalszych czynności ustalili, że przywłaszczenia portfela z zawartością dokonała kobieta ze swoim byłym mężem. Następnie  33 – latka za pomocą karty do bankomatu usiłowała wypłacić pieniądze z konta pokrzywdzonej. Policjanci zatrzymali parę i przedstawili im zarzuty, do których się przyznali.

Kodeks karny za usiłowanie kradzież z włamaniem, a tak właśnie kwalifikowane jest dokonywanie transakcji  nie swoją kartą bankomatową,  przewiduje karę nawet do 10 lat pozbawienia wolności.