Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kierowali pomimo wcześniej spożytego alkoholu. Dobrowolnie poddali się karze

Dwóch kierujących dobrowolnie poddało się karze po tym jak usłyszeli zarzuty kierowania w stanie nietrzeźwości. Mężczyzn czeka teraz kara pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem wykonania kary, zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych oraz zapłacenie świadczenia pieniężnego w kwocie 5 tyś. zł na rzecz Fundacji Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

Policjanci z iławskiej jednostki  pod nadzorem Prokuratury Rejonowej prowadzili postępowanie przeciwko 26- latkowi. Z ustaleń śledczych wynikało, że w godzinach nocnych oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o kolizji drogowej. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce. Okazało się, że 26 – latek kierujący oplem na prostym odcinku drogi nie zachował bezpiecznego odstępu od poprzedzającego go pojazdu doprowadzając do najechania na vw. Policjanci zbadali trzeźwość mężczyzny. Badanie alkomatem wskazało 2,1 promila alkoholu w organizmie. Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy. Funkcjonariusze przeprowadzili postępowanie a zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutu mężczyźnie, do którego się przyznał i dobrowolnie poddał się karze.

Teraz czeka go  miesiąc pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem wykonania kary na okres 2 lat tytułem próby, zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na okres 4 lata, zobowiązanie do powstrzymania się od nadużywania alkoholu lub innych środków odurzających oraz powstrzymania się od przebywania w środowisku osób spożywających alkohol i zażywających inne środki odurzające. 26 – latek musi również zapłacić świadczenie pieniężne w kwocie 5 tyś. zł na rzecz Fundacji Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej

Natomiast funkcjonariusze ruchu drogowego patrolując teren miasta zatrzymali go do kontroli drogowej kierującego vw. Mundurowi sprawdzili dokumenty pojazdu a kiedy poprosili o prawo jazdy okazało się, że 37  - latek nie posiada uprawnień do kierowania samochodem. Następnie funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość mężczyzny. Badanie alkomatem wskazało, że mieszkaniec powiatu kieleckiego ma 0,7 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze przeprowadzili postępowanie a zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutu mężczyźnie, do którego się przyznał i dobrowolnie poddał się karze.

Teraz czeka go 2 miesiące pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem wykonania kary na okres 1 lat tytułem próby, zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na okres 3 lat i zapłacenie świadczenia pieniężnego w kwocie 5 tyś. zł na rzecz Fundacji Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.  

Policjanci apelują, aby każdy reagował na niebezpieczne zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy nawet anonimowo pod numerem telefonu 112 lub 997 może powiadomić najbliższą jednostkę policji, o takim fakcie. Policjanci sprawdzą każdy sygnał.