Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Znęcał się nad mamą. Prokurator zastosował policyjny dozór

Policyjny dozór, obowiązek poprawnego zachowania wobec pokrzywdzonej oraz zakaz opuszczania kraju – to środki zastosowane przez prokuratora wobec 55-letniego mieszkańca Susza, który znęcał się nad swoją mamą.

Gdy funkcjonariusze pojechali na miejsce interwencji, okazało się, że 55 - latek znajdując się w stanie nietrzeźwości wszczął awanturę ze swoją matką. Mężczyzna wyzywał kobietę oraz groził jej pozbawieniem życia. 82-latka w obawie o swoje życie i zdrowie poprosiła  o pomoc policjantów. W związku z agresywnym zachowaniem, mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

Policjanci ustalili, że 55 - latek od dłuższego czasu znęca się nad matką, którą wyzywa, wygania z domu,  grozi pozbawieniem życia oraz niszczy rzeczy. Funkcjonariusze wdrożyli w rodzinie procedurę Niebieskiej karty i przyjęli zawiadomienie o przestępstwie. Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszał zarzuty.

W związku z powyższym prokurator zdecydował o zastosowaniu wobec 55 – latka środka zapobiegawczego w postaci policyjnego dozoru. Mężczyzna będzie musiał cztery razy w tygodniu stawiać się do Komisariacie Policji w Suszu, ma obowiązek poprawnego zachowania wobec pokrzywdzonej oraz ma zakaz opuszczania kraju.

Kodeks karny za fizyczne lub psychiczne znęcanie się nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności przewiduje karę pozbawienia wolności do 5 lat.