Kierował mercedesem pomimo cofniętych uprawnień - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Iławie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kierował mercedesem pomimo cofniętych uprawnień

Kara do 2 lat pozbawienia wolności grozi 24 – latkowi. Mężczyzna w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość a w trakcie kontroli okazało się, że ma cofnięte uprawnienia do kierowania samochodem. Mieszkaniec Warszawy ze swojego postępowania w najbliższym czasie będzie tłumaczył się przed sądem.

Wczoraj policjanci iławskiego ruchu drogowego w trakcie wykonywania czynności zauważyli poruszającego się z nadmierną prędkością mercedesa. Funkcjonariusze dokonali pomiaru prędkości i okazało się, że kierowca w terenie zabudowanym jechał z prędkością prawie 80 km/h. Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego mercedesem. Okazało się, że autem porusza się 24 – latek. Funkcjonariusze sprawdzili mężczyznę w systemach policyjnych i ustalili, że oprócz popełnionego właśnie wykroczenia mieszkaniec Warszawy ma cofnięte uprawnienia do kierowania samochodem. 24 – latek za nie zastosowanie się do decyzji Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawa dotyczącej cofniętych uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi w najbliższym czasie będzie tłumaczył się przed sądem. Natomiast za przekroczenie dopuszczalnej prędkości mężczyzna został ukarany mandatem.

Kodeks karny za niestosowanie się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami  przewiduje karę do lat 2 pozbawienia wolności.