Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dobrowolnie poddał się karze po tym jak usłyszał zarzut kradzieży tabletu

32 - latek dobrowolnie poddał się karze po tym jak usłyszał zarzut kradzieży tableta. Mężczyzna wykorzystał otwartą torbę pokrzywdzonego, zabrał przedmiot i sprzedał go w lombardzie. Teraz czeka go kara ograniczenia wolności.

Policjanci z iławskiej komendy policji pod nadzorem prokuratury prowadzili postępowanie przeciwko 32-latkowi. Z ustaleń śledczych wynikało, że kiedy pokrzywdzony spacerował po iławskim rynku nieznany sprawca ukradł mu tablet. Okazało się, że torba, w której znajdował się przedmiot była otwarta a sprawca wykorzystując chwilową nieuwagę pokrzywdzonego zabrał przedmiot. Policjanci przyjęli zawiadomienie oraz przesłuchali świadków. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na ustalenie i zatrzymanie sprawcy. Okazał się nim 32 – latek. Mężczyzna usłyszał zarzut, do którego się przyznał i dobrowolnie poddał się karze. Policjanci odzyskali skradziony tablet, który mieszkaniec Iławy zdążył już sprzedać do lombardu. Utracony przedmiot został przekazany pokrzywdzonemu.

Teraz czeka go 6  miesięcy ograniczenia wolności z obowiązkiem wykonania nieodpłatnej kontrolowanej pracy na cele społeczne wskazane przez sąd.