Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Trzymiesięczny areszt dla sprawcy wypadku śmiertelnego

Sąd Rejonowy w Iławie zastosował 3-miesięczny areszt wobec 36-letniego mężczyzny. Mężczyzna jest podejrzany o kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu i spowodowanie wypadku, w wyniku którego zginął jeden z pasażerów auta.

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w 12 czerwca  na jednej z dróg w gminie Zalewo Karpowo – Śliwa. 36 – latek kierujący samochodem vw nie dostosował prędkości do warunków ruchu i na łuku drogi przebiegającym w prawo zjechał na lewą stronę i uderzył w przydrożne drzewo. W wyniku zdarzenia zostały ciężko ranne 3 osoby.  Kierowca oraz jeden z pasażerów zostali przetransportowani do szpitala w Iławie oraz Ostródzie. Natomiast drugi z pasażerów najciężej ranny został przetransportowany helikopterem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Olsztynie. Mężczyzna jednak zmarł po kilku dniach. W trakcie dalszych czynności okazało się, że 36 – letni kierujący miał ponad promil alkoholu w organizmie. Wczoraj  decyzją sądu został aresztowany na 3 miesiące. 

Teraz za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym, pod wpływem alkoholu grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.