Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

"Kręci mnie bezpieczeństwo" - wakacyjne spotkanie przedszkolaków z policjantami z iławskiej komendy

Wspólna zabawa połączona z przypomnieniem dzieciom o bezpieczeństwie w ruchu drogowym oraz apel o rozwagę i rozsądek w kontaktach z nieznajomymi. To tematy spotkania dzielnicowego i oficera prasowego iławskiej komendy policji w przedszkolu „Guguś” w Iławie w ramach działań „Kręci mnie Bezpieczeństwo” .

Dzielnicowy Komendy Policji w Iławie mł. asp. Waldemar Olszewski wspólnie z mł asp. Joanną Kwiatkowską  spotkali się z dziećmi z Niepublicznego Przedszkola „Guguś” w Iławie. Wspólna zabawa, pod okiem opiekunów i policjantów połączona była z przypomnieniem dzieciom o podstawowych zasadach ruchu drogowego. Przedszkolaki wspólnie z funkcjonariuszami rozmawiały o tym gdzie i jak należy przechodzić przez jezdnię, dlaczego zatrzymujemy się kiedy świeci światło czerwone. Przedyskutowali również jak ważne są elementy odblaskowe na naszych ubraniach i dlaczego świecą skoro nie mają żarówek, jednocześnie przeprowadzając test odblaskowej kamizelki policjantów.

Funkcjonariusze omówili z dziećmi wakacyjne wyjazdy uświadamiając ich jak zadbać o bezpieczeństwo będąc nad wodą czy  w górach. Wszyscy wspólnie przypomnieli sobie numery alarmowe kiedy i w jakich sytuacjach zagrożenia, do kogo zwrócić się o pomoc oraz jakie informacje przekazać dyspozytorowi służb ratowniczych.

Policjanci wytłumaczyli przedszkolakom również  kto to jest osoba nieznajoma i jak  należy się zachowywać się podczas spotkania z taką osobą. Mł. asp. Waldemar Olszewski przypomiał dzieciom  jak postępować, gdy zostaną zaatakowane przez zwierzę i wszystkie ćwiczyły przybieranie postawy  na tzw. „żółwia”.

Na zakończenie miłej wizyty dzieci otrzymały odznaki policyjne oraz naklejki i ulotki dotyczące kampanii „Kręci mnie Bezpieczeństwo nad wodą”  zorganizowanej pod patronatem Pana Mariusza Błaszczaka - Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. 

Ciepła atmosfera, jaką stworzyły maluchy, zaowocowała obietnicą kolejnych wspólnych spotkań.