Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Gry i zabawy osiedlowe wspólnie z policjantami

Festyn „Bezpieczne Osiedle Podleśne” okazji zbliżającego się Dnia Dziecka za nami. Piknik ten były okazją do rodzinnego spędzenia pełnego atrakcji popołudnia i przy okazji spotkania i rozmowy z policjantami. Wszyscy uczestnicy zabawy przebierając się w zestaw przeciwuderzeniowy mogli przez chwilę być policjantem, który zabezpiecza imprezę masową. Natomiast rozwiązując krzyżówkę sprawdzić swoją wiedzę z zasad ruchu drogowego.

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Iławie z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka przed letnimi wakacjami spotkali się z uczestnikami festynu „Bezpieczne Osiedle Podleśne” .  Uczestnicy zabawy na stanowisku policyjnym mogli  przypomnieć sobie podstawowe zasady bezpieczeństwa korzystając z plansz edukacyjnych „Bezpieczne Dziecko”  oraz  „Bezpieczna droga do szkoły”, które zostały zakupione przez Starostwo Powiatowe w Iławie oraz Urząd Gminy Iława. Plansze te zostały przekazane Komendzie Powiatowej Policji w Iławie, aby propagować prawidłowe zachowania.  Następnie każdy uczestnik zabawy odpowiadał na kilka pytań z krzyżówki przygotowanej specjalnie na tą okazję, której hasłem przewodnim było NOSZĘ ODBLASKI po czym każdy otrzymał punkty, elementy odblaskowe i odznaki policyjne, którą następnie mógł z dumą nosić podczas dalszej zabawy. Kto chciał przez chwilę poczuć się na funkcjonariuszem  podczas zabezpieczenia imprezy masowej mógł przymierzyć zestaw przeciwuderzeniowy składający się z kamizelki z ochraniaczami barków i ramion, ochraniaczy nóg, ochraniaczy rąk oraz kasku ochronnego z osłoną twarzy. Zestaw ten funkcjonariusze stosują w celu ochrony przed urazami spowodowanymi niebezpiecznymi przedmiotami występującymi podczas działań związanych z zapewnianiem porządku publicznego przez Policję.

Starsi uczestnicy festynu dla lepszego zrozumienia jak alkohol wpływa na zdolności motoryczne mogli założyć specyficzne okulary tzw.  alkogogle i narkogogle. Zniekształcenie obrazu, spowolnienie czasu reakcji, problemy z oceną odległości i kierunków - to tylko niektóre z efektów obecności alkoholu  i narkotyków w organizmie. Każdy kto założył gogle musiał na trzy kolejne pachołki założyć obręcze podawane przez policjanta.

Dzieci podczas festynu mogły również nauczyć się pierwszej pomocy na stanowisku PCK oraz porozmawiać o  tym jak dbać o zdrowie na stanowisku Sanepidu. Uczestnicy spotkania mogli również zaprezentować swoje umiejętności przed mikrofonem.

Wszystkie dzieci a było ich ponad 90 wykonały także wspólną pracę plastyczną dotyczącą bezpieczeństwa.

 

Powrót na górę strony