Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

“Zryw Wolnych Serc” w Iławie

W poniedziałek, o godz. 14:00 w całej Polsce, w tym również w Iławie, rozbrzmiał Ogólnopolski Głos Profilaktyki, którego głównym przesłaniem jest moda na życie bez uzależnień - życie bez narkotyków, alkoholu, bez przemocy. Ogólnopolski Głos Profilaktyki jest krajowym zrywem wzmocnienia twórczej profilaktyki realizowanej przez społeczność programu Komendy Głównej Policji „Profilaktyka a Ty". W Zrywie Wolnych Serc zorganizowanym przez Komendę Powiatową Policji w Iławie wzięli udział między innymi uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Iławie.

W dniu  1 czerwca br., punktualnie o godz. 14:00 w całej Polsce, w tym również w Iławie, rozbrzmiało przesłanie Ogólnopolskiego Głosu Profilaktyki. W Zrywie Wolnych Serc zorganizowanym przez Komendę Powiatową Policji w Iławie oraz Samorządową Szkołę Podstawową nr 3 w Iławie wzięli udział między innymi uczniowie klas 1-6 wspólnie ze swoimi wychowawcami oraz Panią Dyrektor Barbarą Żuchowską, Komendant Powiatowy Policji w Iławie insp. Krzysztof Konert, Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Iławie podinsp. Waldemar Jackowski, Kierownik Rewiru Dzielnicowych asp. szt. Janusz Dąbrowski wraz z oficerem prasowym sierż. szt. Joanną Kwiatkowską.

Happening rozpoczął się już od pierwszych zajęć lekcyjnych kiedy to dzieci wspólnie ze swoimi nauczycielami rozmawiali co to jest profilaktyka, dlaczego lepiej zapobiegać. Uczniowie wykonywali również plakaty promujące hasła Ogólnopolskiego Głosu Profilaktyki.  Następnie wszyscy wspónie spotkaliśmy się na boisku podczas uroczystego apelu gdzie sierż. szt. Joanna Kwiatkowska odczytała  odezwę Ogólnopolskiego Głosu Profilaktyki  "Zatrzymajmy się na chwilę". Następnie, zwróciła się do uczestników o wspólne wybijanie  rytmu WOLNYCH SERC. Serc wolnych od uzależnień, przemocy i obojętności na drugiego człowieka. Serc pięknych i zdrowych, w trosce o zdrowie fizyczne i społeczne. Serc silnych i pomocnych innym. Serc pokoleń. Serc ludzi, którzy mogą różnić się od siebie, ale potrafią działać wspólnie, by chronić dzieci i młodzież przed uzależnieniami. Zgromadzeni  uczniowie przekazali stworzone przez siebie plakaty zwierające hasła profilaktyczne na debatę społeczną, która odbędzie się 17 czerwca br. i będzie dotyczyła tematu bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w okresie wakacji.  

Ogólnopolski Głos Profilaktyki jako  zryw jedności pokoleniowej, instytucjonalnej i środowiskowej, dokładnie wpisuje się w założenia rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem Bezpieczniej".

Powrót na górę strony